Всеки иска да похапва домашни ябълки цяла зима, а не такива, които са претъпкани с пестициди. Как обаче е възможно да се случи това, ще разберете от днешната статия. Ще разкрием пред вас някои тънкости и хитрини, благодарение на които ябълките ще запазят вкуса си и ще са също толкова свежи, както когато ги откъснем от дървото.
Още: Всичко, което трябва да знаете за малиновите кетони, ако искате да отслабнете до лятото
Как с парче вестник можем да съхраним ЯБЪЛКИТЕ за една година
Как се съхраняват ябълките за дълго време
Ако искате да имате под ръка домашни ябълки за студените дни, от които да си набавяте редица полезни вещества, направете следното:
• Винаги дръжте ябълките на хладно и тъмно място;
Още: Защо се появяват сиви петна по дрехите след пране?
Това е едно от най-основните неща, за които да помислим, ако сме решили да съхраняваме тези вкусни плодове. Най-добре би било, ако ги държите в килер с прозорец, който сравнително често да отваряте, така че помещението да се проветрява. Дори да няма прозорец в помещението, нашият съвет е да поставите няколко съда с вода.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Домашна маска с грейпфрут - възвръща блясъка на лицето, премахва акне и пигментни петна
• Съхранявайте ябълките в дървени касетки или пластмасови контейнери с гнезда;
Ако планувате да ги съхранявате в касетки, препоръчително е да покриете дъното им с картон, така че плодовете да нямат контакт с повърхността, върху която сте подредили касетките. В случай, че щайгата е етажирана, разделяйте етажите с картон.
Как е правилно да се ядат ябълките?
Още: Събуждане с лекота: Съвети за по-добро начало на деня
• Съхранявайте единствено плодове, които са с дръжки;
Когато съхранявате ябълки, огледайте всяка една от тях, преди да й намерите място в касетката. Плодовете задължително трябва да са с дръжки, ако искате да останат свежи за няколко месеца.
• Всяка седмица правете проверка на плодовете;
Това е следващото нещо, за което е редно да помислим, когато съхраняваме ябълки. Всяка седмица е нужно да ги проверяваме. Ако забележим, че някоя от тях е загнила, редно е да я отстраним. В противен случай би заразила останалите.
• Покрийте касетките с фолио.
Още един трик, който ще запази свежестта на полезния плод. Покрийте касетките с фолио и направете няколко дупчици по повърхността му. По този начин се възпрепятства разпространението на етилен.