Възползвайте се от няколко практични съвета и инструкции, които ще ви помогнат да намалите времето, прекарано в почистване, до минимум на мозайката.
Още: Топ 5 на най-вкусните сортове картофи
Още: Каква е разликата между пчелен прашец и прополис
Съвет: за да избегнете механично увреждане на фугиращата смес, препоръчваме да не използвате киселинни или алкални препарати като оцет или хлорна белина.
Какво ви трябва за почистване на мозаечни плочки
Още: Ако искате диванът да изглежда като нов - почистете така
Още: Индийско орехче - 10 невероятни ползи от неговата консумация
Още: Физалис - какви са ползите на екзотичния плод
- Четка за зъби или друга със средно твърд косъм
- Гъба
- Микрофибърна кърпа
- Сода за хляб
- Водороден прекис
- Течност за миене на съдове
- Метална лъжица
- Стъклена купа
- Празна бутилка със спрей
- Топла вода
Стъпка 1: Подгответе мозаечните плочки
Подгответе повърхността, като първо отстраните плаката и лесно отстранимата мръсотия от нея. Напръскайте фугата с гореща вода и с помощта на четка за зъби (или друга със средно твърд косъм) започнете старателно да търкате повърхността с кръгови движения. Опитайте се да премахнете колкото е възможно повече замърсяване.
Още: Най-вкусната салата от цвекло, която всеки ще хареса
Още: Как супер лесно да приготвим любимите аспержи
Стъпка 2: Пригответе работния разтвор
Още: 5 елемента в дома, върху които се натрупват най-опасните бактерии и вируси
Още: Наистина ли кейлът е по-полезен от класическото зеле
Още: Как да включим червеното зеле в менюто си и какви са неговите ползи
Приготвянето на универсален препарат у дома е лесна задача. В стъклена купа смесете водороден прекис със сода за хляб в съотношение 1:2, за да образувате гъста паста. За да измиете кухненските плочки, добавете няколко капки течност за миене на съдове, това ще помогне за премахване на мазни отлагания.
Стъпка 3: Нанесете получения разтвор
Нанесете обилно готовия разтвор по фугите на плочките. Уверете се, че е равномерно разпределен по цялата повърхност на фугиращата смес.
Стъпка 4: Изчакайте
Още: Как да почистите плочките и фугите в банята с домашни методи?
Оставете сместа за 10-15 минути да подейства.
Стъпка 5: Третирайте повърхността
Въоръжени с четка, изтъркайте енергично линията за фугиране, за да освободите повърхността от дълбоко вкоренена мръсотия.
Стъпка 6: Избършете плочките
Смесете няколко капки препарат за миене на съдове с гореща вода, нанесете върху гъба и изплакнете обилно повърхността. След това напълнете спрей бутилка с гореща вода, напръскайте върху повърхността и избършете с чиста микрофибърна кърпа.
Трудни петна за премахване: как да ги премахнете върху мозайката?
Кухненската част е особено изложена на различни видове замърсяване. Какво да направите, ако традиционните методи не работят? Има решение - използвайте кислородна белина (на прах). И готово, вашата фугираща смес ще блести като нова! Внимание! Никога не смесвайте белина с горния разтвор! Тяхното взаимодействие може да представлява опасност за здравето!
Следвайте стриктно инструкциите на опаковката на избрания от вас избелващ продукт. Важно е да се осигури вентилация в помещението. Внимателно разнесете кислородна белина по протежение на линията за фугиране на плочки и оставете за 15 минути. Изтъркайте старателно и изплакнете шевовете с вода.
Не забравяйте да използвате ръкавици!
Домакинската парочистачка ще ви помогне да възстановите оригиналната чистота на вашите стени и подове. Парата лесно отстранява стари петна, убива патогенни бактерии и дори унищожава спорите на плесенясали гъбички, които са проникнали във фугиращата смес. Накратко, с този уред можете редовно да обработвате стени и подове, като по този начин предотвратявате появата на упорити замърсявания, плесени и мухъл.
Това е всичко! В крайна сметка, наистина не е нищо сложно?! Нека домакинските задължения станат приятни, а мозайката и фугите ви да блестят от чистота!