7 каскадни микроязовира в област Бургас са със скъсани стени. 4 от водоемите са на територията на община Бургас, два са в община Камено и един е в Айтос.
Още: Най-важните новини за деня: 18 април 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 19 април 2025 г. (събота)
Това показва проверка на Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, информира БНР.
Язовирите не са включени в списъка на потенциално опасните и според специалистите не могат да създадат приливна вълна.
Община Камено е в бедствено положение, а в община Бургас е обявено частично бедствено положение. 64 пожарникари участват в спасителните действия, информират от МВР.
Още: Сериозни щети след пожара на Алдомировското блато
Още: Интензивен трафик и специализирана операция на "Пътна полиция" - кога и къде
8 язовира пък се проверяват за скъсани язовирни стени.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: МВнР с важно предупреждение към пътуващите до Колумбия
Още: Валежи днес и в събота, но ще се опъне като пране за Великден: Времето с проф. Георги Рачев
По неофициална информация 90 литра на квадратен метър е падналото количество дъжд от 2.00 до 4.00 часа през нощта.
По последни данни наводненията в Бургаско, които причиниха големи щети, са взели четвърта жертва. Actualno.com потърси за коментар областната управа в Бургас, но от там отговориха, че към настоящия момент нямат постъпила информация за четвърта жертва, тъй като продължава издирването на изчезнала жена в село Черни връх.
Още: Любов - тайната на хубавия козунак | Изпечени истории
Още: Кой има имен ден днес, 18 април 2025 г. Честито!