Вече е известен началният час на четвъртфинала на Григор Димитров на Australian Open 2018

22 януари 2018, 08:51 часа • 5272 | прочитания

Не по-рано от 05:30 часа утре сутринта българско време (23 януари) ще започне четвъртфиналания мач на първата ни ракета при мъжете Григор Димитров от тазгодишното издание на Australian Open.

Още: Джокович: Той достигна нивото на "Голямата тройка" и може да стане най-великият тенисист в историята

Още: Програма на Григор Димитров: Кога стартира на Мастърса в Мадрид | дати | мачове | ТВ

Димитров ще играе срещу британеца Кайл Едмънд. Досега двамата са играли два пъти на ниво ATP, като Григор спечели и двата мача, но и в двата мача Едмънд взе сет. Последният им мач беше в Бризбън тази година, на четвъртфинал.

Иначе през днешния ден дотук няма особени изненади. Петкратният шампион в Мелбърн Роджър Федерер се класира на четвъртфинал, където го чака тежък мач – с Томаш Бердих, който явно е във форма и размаза по пътя си дотук с 3:0 сета шампиона от US Open 2009 Хуан-Мартин Дел Потро. При дамите Анджелик Кербер преживя трудни моменти, но направи обрат и се класира напред.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес