Класата на Григор Димитров не стигна за победа над "летящия" Яник Синер (ВИДЕО)

10767

Голямата тенис звезда на България Григор Димитров не успя да отговори на класата на световния номер 2 Яник Синер и отпадна от 1/4-финалите на Ролан Гарос. На централния корт "Филип Шатрие" в Париж хасковлията отстъпи с 0:3 (2:6; 4:6; 6:7(3)) за 2 часа и 30 минути игра. Това бе четвъртият пореден успех на италианеца срещу първата ни ракета.

Следващият съперник на Синер ще е победителят от двойката Стефанос Циципас - Карлос Алкарас. Гришо приключи участието си на Откритото първенство на Франция със страхотно постижение. Той отстрани осмия в света Хуберт Хуркач на 1/8-финалите и записа петата си победа над тенисист от топ 10 от началото на 2024 година.

Яник Синер е на полуфинал на Ролан Гарос

Срещата стартира равностойно, а Димитров събра погледите на всички тенис почитатели още във втория гейм с магическо отиграване. След това обаче започнаха лошите моменти за нашия представител. Той допусна два пробива и изостана с 1:5. Синер затвори сета при 6:2.

ОЩЕ: Григор: Цялата ми ръка бе в кръв, но си казах, че ще хвана всяка една топка (ВИДЕО)

Класата на Синер не получи отговор от Григор Димитров

Статуквото се запази и във втората част. Номер 2 в ранглистата на ATP взе още първото подаване на българина и съхрани преднината си до края. Италианецът дори пропусна още една възможност за брейк при 2:4, но все пак поведе с 2:0 в общия резултат.

Българинът игра достойно в третия сет

В първите минути от третия сет Гришо демонстрира друго лице. Той стигна до първия си шанс за пробив. Яник Синер обаче се справи - 1:1 гейма. Двамата класни тенисист взимаха сервис геймовете си без особени затруднения - 4:4. В решителния момент италианецът доказа защо е толкова напред в световната ранглиста. Той спечели "скрит мачбол", направи 5:4 и сервира за класиране на полуфинал.

Григор Димитров нямаше намерение да се отказва и върна брейка. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който Яник Синер направи един минипробив и затвори срещата - 3:0.