Първата ракета на България Григор Димитров се е оттеглил от турнира от сериите АТР 500 в Пекин. Това съобщиха колегите от „Tenniskafe.com“. Според информациите причината за отказването на родния тенисист е контузията, която го тормози в последно време.
Още: 17-годишна рускиня направи истински фурор за първи голям финал в женския тенис (ВИДЕО)
Първата ракета на България не е в оптимално състояние
Както е известно, Гришо трябваше да излезе на корта в ранните часове на петък срещу представителя на Испания Роберто Баутиста Агут. Българинът обаче не се намира в оптимално физическо състояние и поради тази причина е взел решение да се оттегли от надпреварата.
На Laver Cup си пролича, че Гришо има проблем
За последно Григор Димитров участва в турнира Laver Cup, където представя отбора на Европа. Хасковлията победи Алехандро Табило в първия ден на надпреварата, но още тогава се видя, че има контузия. Впоследствие Гришо пропусна останалите два дни от състезанието.
Още: От "следващото голямо име" до "опетненият талант на тениса"
Още: Рекордът на Федерер в Големия шлем, от който Григор Димитров може да си вземе поуки
По-рано днес Григор Димитров отговори на вечния въпрос - Федерер или Надал?
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Изненадите в Доха валят: Екзекуторът на Гришо изхвърли и Карлос Алкарас от турнира (ВИДЕО)
Още: Джокович отново в центъра на скандала! Фенове го заплашват заради думите му за Синер