Джокович успя да надделее и над Мъри и е на финал на "Ролан Гарос"

06 юни 2015, 15:17 часа • 14085 прочитания

Най-добрият тенисист в света в момента Новак Джокович се вкара в неприятности при доиграването на полуфинала на тазгодишния "Ролан Гарос" с Анди Мъри. Ноле загуби четвъртия сет на мача, който беше спрян при 3:3 гейма именно в четвъртата част, но в петия сет се превърна в истински тенис ураган, подпомогнат и от Мъри.

С победата Джокович сложи край на изумителната за шотландеца серия от 15 поредни победи на клей. Мачът днес накара феновете да си спомнят финала на US Open между двамата през 2012-та година, когато Мъри поведе с 2:0 сета, Джокович изравни за 2:2, но в решителния сет шотландецът прегази сърбина. Сега ролите се размениха и Ноле продължава да мечтае за "Кариерен шлем", а защо не и за "Голям шлем" - всичките четири най-престижни турнири в света на тениса в една календарна година.