Пътниците на летище София вече могат сами да чекират бордните си карти, благодарение на новата автоматизирана система за проверка. Използването й значително ще намалява опашките, съобщават от пресцентъра на летището.
Още: Столична община се похвали: Засадени са повече от 30 000 дървета
Още: Най-важно е софиянци да не останат без градски транспорт: Терзиев разговаря с протестиращите шофьори
„Електронните гишета позволяват автоматичен обмен на информацията, което минимизира човешката намеса и увеличава степента на сигурност на проверката. Радваме се, че летище София е първото българско летище, което пуска в употреба подобни гишета“, казва Хесус Кабайеро, главен изпълнителен директор на СОФ Кънект. В официалното пускане в експлоатация на новата система участва и Анна Михнева-Натова, заместник-министър на транспорта и съобщенията.
Още: Летище София: „Луфтханза“ отмени полети от и до Мюнхен и Франкфурт
Как ни улесняват гишетата?
Още: МБАЛ-Самоков получи нов компютърен томограф
Още: Тържество за Рождество Христово се проведе в църква в Самоков
Шестте смарт гишета дават възможност за лесно и бързо преминаване на пътниците, като едно от тях е специално предназначено за хора с ограничена мобилност. Капацитетът е 10-12 пътници на гише в минута. Гейтовете осигуряват висок стандарт на сигурност и лесна употреба, а комбинираните скенери разпознават както баркодове, така и QR кодове. Софтуерът прочита редовните бордни карти, които могат да са електронни или на хартиен носител.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В спортното училище в Самоков откриха нов СТЕМ център
Още: Терзиев на среща с протестиращите в градския транспорт, автобусите тръгнаха
Производител на гишетата е лидер в областта – шведската технологична компания Gunnebo Group. Компанията е доставчик на електронни гишета на летище Бристол във Великобритания и Билунд в Дания, метрото в Барселона, офиса на Microsoft в Дания, морски пристанища, правителствени сгради и други. Над 120 летища в света оперират със софтуера на германската компания Airsphere, с който работи новата смарт система на летище София.
Още: Летищата в България са готови за въздушния Шенген