Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Започват процедури за актуване като плаж на ивицата край „Росенец“

07 август 2020, 18:53 часа • 2684 прочитания

Задействани са процедурите за актуване като плаж на ивицата в парк „Росенец“ край прословутата резиденция, предаде БНР. От Министерството на туризма вече са извършили проверка, след като преди седмица бяха спрени от оградите, указващи строителен обект.

Още: Промени в пенсионната система: Предложения на Икономическия съвет

Още: Диана Дамянова за "Възраждане": Ако са във властта, започват да варят някои от своите противници на сапун

След като оградите вече са премахнати, експерти от ведомството са посетили плажа, за който на 11 юли имаше масов протест. На място и те са констатирали, че има каменист и пясъчен плаж.

В действащата специализирана и кадастрална карта територията е определена като земеделска земя. От министерството поясниха, че вече е инициирана процедурата по изменение на документите.

Сезирана е Агенцията по геодезия, която трябва да извърши заснемане на имота и да се изготви нова специализирана карта за плаж. След това Министерството на туризма изпраща искане към Министерството на регионалното развитие за издаване на акт за държавна собственост.

Още: Синоптик: Затоплянето ще върви с дъжд

Още: Жълт код за студено време в Североизточна България

Едва след приключване на тези процедури ивицата в „Росенец“ ще се води плаж и по документи.

Вижте още:

Оградата за "строителен обект", която пречеше да се отиде до плаж "Росенец", де факто я няма

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес