Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет на основание чл. 175, ал. 1 от Закона за съдебната власт освободи Петър Божидаров Белчев от заеманата длъжност „административен ръководител – районен прокурор“ на Софийска районна прокуратура, считано от датата на вземане на решението, съобщиха от ВСС.
Още: Огромен кратер се отвори в столичния квартал "Младост" (ВИДЕО)
Още: Прогноза за времето - 26 април 2025 г. (събота)
Решението е във връзка с молба на прокурор Белчев за освобождаване от заеманата длъжност „административен ръководил на Софийска районна прокуратура.
Колегията върна на основание чл. 169, ал. 5 от ЗСВ Петър Белчев на длъжността „прокурор“ в Софийската районна прокуратура, считано от датата на вземане на решението.
Прокурорската колегия на основание чл. 175, ал. 4, изречение 2-ро от ЗСВ определи за изпълняващ функциите „административен ръководител – районен прокурор“ на Софийска районна прокуратура, Радослав Димов Димов – заместник на административния ръководител – заместник-районен прокурор на Софийска районна прокуратура.
Още: Зов за помощ: Търсят се кръводарители за летец-пилот и подполковник в резерва от ВВС
Още: Най-важните новини за деня: 25 април 2025 г.
На основание чл. 167, ал. 2 от ЗСВ Колегията откри процедура за избор на административен ръководител – районен прокурор на Софийска районна прокуратура. Предложения за назначаване могат да се подават в администрацията на ВСС в едномесечен срок от датата на обнародване на свободните длъжности в Държавен вестник.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Задава ли се захлаждане: Прогнозата на Гери Малкоданска
Още: За три дни: Ограничават движението по пътя Видин - Монтана
Решението се публикува и на интернет сайта на ВСС.