Във връзка с разпространението на Ковид-19 Великобритания въвежда нови ограничения за всички превозвачи, влизащи на територията на страната, считано от 6 април 2021 г.
Още: Прогноза за времето - 6 март 2025 г. (четвъртък)
Още: Колко е трудно да отгледаш дете в България - горещите теми в интернет на 5 март
По информация на посолството ни в Лондон според новите мерки превозвачите, чиито престой на територията на Великобритания е до 48 часа, ще трябва да направят антигенен тест преди края на втория ден. В случай че престоят им е по-дълъг от два дни, те са задължени да преминат през тестване на петия и на осмия ден. Тестовете се извършват безплатно в определени за целта държавни центрове.
Превозвачите са задължени да се карантинират в превозните си средства в рамките на 10 дни, които могат да напускат само за пазаруване на хранителни продукти, кратки разходки и тоалет.
Българското посолство в Лондон обръща внимание, че при неспазване на разпоредбите ще бъдат налагани глоби в размер на 1000 британски лири.
Още: Пампорово АД представи своя потенциал на ITB Berlin 2025
Още: 100 години от най-кървавия атентат в българската история (ВИДЕО)
В случай на заразяване с КОВИД-19 превозвачите ще бъдат задължени да се карантинират за своя сметка в определените за целта от британските власти хотели.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: България ще си сътрудничи с Черна гора в областта на младежта и спорта
Още: Нови над 2 милиона лева за помощ на разселени украинци в България
При необходимост от съдействие българските граждани могат да се обръщат към българското посолство в Лондон на следните телефонни номера: +44 20 7581 3144; +44 20 7584 9400, +44 20 75893763.