Днес са възможни затруднения при продажбата на е-винетки и маршрутни карти, предупреждават от Агенция „Пътна инфраструктура”.
Още: Опитала да цензурира Ботев и Вазов: Депутати от ГЕРБ с интересна номинация за шеф на КЗД
Още: Близо 80% ползват телефони докато карат и дори гледат клипове: Стряскащи данни на ИПБ
Дейности по актуализацията на електронната система за събиране на пътни такси ще се извършват между 9 до 17 часа в сряда. Възможни са кратки прекъсвания, които биха могли да затруднят продажбите на електронни винетки и маршрутни карти. Актуализациите няма да повлияят на автоматичното отчитане чрез бордови устройства и GPS тракери на изминатото разстояние от тежкотоварни автомобили над 3,5 тона.
От АПИ препоръчват на шофьорите, на които им предстои пътуване в сряда, за да избегнат риска от проблеми с покупката на е-винетки и маршрутни карти, да купят своевременно необходимата им електронна винетка или маршрутна карта.