Конфликт между възрастна жена и протестиращи на Орлов мост в София завърши с ареста на Петър Кърджилов -пиар на бившата кметица на район "Младост" Десислава Иванчева. Инцидентът бе излъчен на живо в ефира на националните Нова телевизия и bTV.
Още: Времето утре - 15 март 2025 г.
Още: Два продукта на цената на един за избрани артикули в Kaufland
ВИЖТЕ КАК ТРЪГНА СКАНДАЛЪТ - Репортажът на Нова
Възрастната жена с бастун се появи при протестиращите. Тя им каза, че е от провинцията, не разбира какво се случва, но е гласувала за правителството и смята блокадата за нелегитимна.
Още: "Жените на успеха" с Леона Асланова: Дигиталният живот е второто ми аз
Още: Фатални онлайн предизвикателства: Говорят майки на починали деца
В този момент се появи и Петър Кърджилов, който я заля с течност от чаша, вероятно вода, и ѝ изкрещя "Марш" и "Мърла". В отговор жената го удари с бастуна си, а той започна да я дърпа. Тогава се намесиха полицаи, Кърджилов беше арестуван и крещейки "Помощ!", беше отведен с бус.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: На тъмно: “Информационно обслужване" с още правомощия
Още: Проф. Георги Рачев разкри ще вали ли сняг след топлия уикенд
Информацията за предисторията на случилото се обаче е противоречива.
Протестиращите заявиха, че възрастната жена ги е псувала, размахвала е бастуна и дори ги замеряла с него, като обикаляла палатковия лагер известно време преди да дойде включването от сутрешния блок на Нова телевизия точно с нея. Това е предизвикало по-острата реакция на Кърджилов, според окупиралите "Орлов мост".
Още: Променят движението на АМ "Хемус"
Още: Жълт код: Къде вятърът ще е най-силен?
"Госпожата ни псува и ни замеря с бастун. Не съм употребил алкохол. Боли ме! Няма причина за ареста. Документите ми са в палатката, искат да ме отведат без документи", каза Кърджилов преди да бъде откаран от полицията.