С почти 600 000 са се стопили българите за 10 години

11 октомври 2021, 15:23 часа • 2770 | прочитания

За 10 години населението на България е намаляло с 590 000 души. В същото време броят на бедните пенсионери се е увеличил със 128 000 души, а на бедните деца с над 17 000.

Още: Какво ще е времето в последния ден на април: Прогнозата на Никол Станкулова

Още: Ето къде ще има промени в движението по "Хемус"

1,6 милиона българи са под прага на бедност, а близо половин милион души или 29 процента от наетите в страната са на минимална работа заплата.

Това обяви заместник-социалният министър Иван Кръстев на дискусия по доходите, организирана от фондациите „Солидарно общество“ и „Фридрих Еберт“, предава БНР.

Според Кръстев в страната няма адекватна политика за социалната закрила на най-уязвимите - пенсионерите и децата.

Още: Най-важните новини за деня: 29 април 2025 г.

Още: Ще участва ли новият изтребител F-16 в парада за Гергьовден?

Кръстев добави, че за 10 години - от 2010 до 2020 г. месечните помощи за отглеждане на дете са се увеличили с едва 5 лева.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес