Руският патриарх пристига у нас за честванията на 3 март

02 март 2018, 07:14 часа • 936 | прочитания

Московският и на цяла Русия патриарх Кирил пристига на посещение у нас по повод 140 години от Освобождението на България.

Още: Твърдение: Пеевски се обади 3 пъти, за да спре ключов за военната ни индустрия проект

Още: Прогноза за времето - 2 април 2025 г. (сряда)

На Летище София той ще бъде посрещнат от вицепрезидента Илияна Йотова. Сред посрещачите са Техни Високопреосвещенства: Старозагорският митрополит Киприан - председател на комисията по посрещането и членове на комисията: Русенският митрополит Наум, Врачанският митрополит Григорий, Мелнишкият епископ Герасим, архимандрит Василий, съобщиха от пресцентъра на Светия Синод.

Сред представителите на държавата в церемонията по посрещането ще са Емил Христов, зам. председател на НС и Емил Велинов, директор на дирекция вероизповедания към МС.

На летището руският патриарх ще направи изявление за медиите. По-късно българският патриарх Неофит заедно с митрополитите членове на Св. Синод и епископите посрещат патриарх Кирил в Синодалния параклис „Св. Цар Борис-Михаил”. Там ще бъде отслужен от руския патриарх. След това двамата патриарси ще произнесат приветствени слова.

Още: Най-важните новини за деня: 1 април 2025 г.

Още: Експерт: България е сред страните с най-висока позволена скорост в Европа

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес