Протест за "Правосъдие без каскет" поиска да няма съдебна ваканция

04 ноември 2020, 20:30 часа • 2359 | прочитания

Пред Съдебната палата в София се провежда поредният протест на „Правосъдие за всеки“ под наслов "Правосъдие без каскет", съобщи БНР. Протестът е подкрепен и от "Системата ни убива".

Още: Най-важните новини за деня: 18 април 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 19 април 2025 г. (събота)

Несъгласните с евентуална съдебна ваканция адвокати също са сред демонстрантите пред столичната Съдебна палата.

"Ако правосъдието спре да работи, спира цялата държава. Правосъдието не може да бъде жертва на карантина, напротив, това трябва да е единствената институция, която трябва да работи до последно в извънредна ситуация", каза Велислав Величков от организаторите на протеста.

По думите му ваканция не е необходима сега, тя е през лятото или през зимата, а сега е работно време и време за протести.

Още: Сериозни щети след пожара на Алдомировското блато

Още: Интензивен трафик и специализирана операция на "Пътна полиция" - кога и къде

Организаторите заявяват, че не се отказват да говорят на висок глас за проблемите на съдебната система, засягащи всеки от българските граждани, проблемите, от които мнозина се опитват тихомълком да се измъкнат.

„Не се отказваме от искането за реформа в прокуратурата и оставка на главния прокурор сега“, казват още от „Правосъдие за всеки“ и призоват дошлите на протеста граждани да спазват противоепидемичните мерки, но да остават свободни.

 

 

Още: Любов - тайната на хубавия козунак | Изпечени истории

Още: Кой има имен ден днес, 18 април 2025 г. Честито!

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес