"В момента се превеждат на арабски документите за екстрадицията на Васил Божков. Това е много голям обем, в момента, в който са преведени, ще бъдат изпратени на Министерството на правосъдието". Това обясни на брифинг говорителят на главния прокурор Сийка Милева, предаде репортер на БГНЕС.
Още: "Заради студа": Спряха частично ремонта на "Дунав мост"
Още: Рокади в БДЖ: Транспортният министър смени директора на железниците
Върховната административна прокуратура (ВАП) възложи проверка на министъра на културата Боил Банов, която да установи произхода, начина на придобиване, идентифицирането и регистрирането на предметите, стопанисвани от фондация "Тракия".
"Нашата работа е да установим ясно ситуацията – кое от къде е, какво е, отговаря ли на това, което е описано, и ще предадем цялата информация на компетентните органи. Ще направим проверката на ценностите от колекцията на Васил Божков съвестно". Това каза министърът на културата Боил Банов в отговор на въпрос относно възложената му от прокуратурата проверка.