Почина главният редактор на "24 часа" Борислав Зюмбюлев

27 май 2024, 15:32 часа • 8298 | прочитания

Починал е журналистът Борислав Зюмбюлев. За това съобщиха колегите му от "24 часа". Ето какво пишат от медията: "Неочаквано, малко след първото кафе и преди планьорка, си отиде главният редактор на "24 часа" Борислав Зюмбюлев. И в последните минути на този свят е бил със съпругата си Поли Хюсеин - любовта на живота му.

Още: Най-важните новини за деня: 13 март 2025 г.

Още: Важна информация за земеделците - ето кога се задават слани

Тръгна си внезапно на 55 години. Готвеше се да пътува във вторник служебно за родния си град Силистра... От репортер в "168 часа" той стана направо зам.-главен редактор на списание "Сега". Дойде в "24 часа" като редактор в отдел "Анализи" през 1999 г. , а през 2012 г. вече беше главен редактор. Преди това бе първи зам.-главен на всекидневника и главен редактор на седмичника "168 часа".

Благодарим ти, приятелю за върховете, които изкачвахме всеки ден заедно!".

Кой е Борислав Зюмбюлев

Още: Ето за каква заплата работят готвачите по българското Черноморие. Стартова

Още: Прогноза за времето - 14 март 2025 г. (петък)

Снимка: БГНЕС

Борислав Зюмбюлев е роден през 1968 година в Силистра. Завършва журналистика в Софийския университет "Климент Охридски" с отличие. Като студент прави телевизионното състезание "Лабиринт" за Ефир 2. После работи за студентското развлекателно предаване "Ку–Ку". Бил е репортер във вестниците "Денят" и "168 часа" и заместник главен редактор в списание "Сега". През 1997 година е поканен за наблюдател във вестник "24 часа", а през 2000 г. година става първи заместник главен редактор на всекидневника.

Два пъти е бил на специализация в Лондон по разследваща журналистика. През 2008 година турски ТИР помете колата на Борислав Зюмбюлев, в която бяха жена му и децата му. Имаше сериозни наранявания на белите дробове и счупени ребра. Женен е за журналистката от "24 часа" Паола Хюсеин и имат две деца.

Actualno.com изказва съболезнования на близките му!

Още: "Заложници сме": Глоби за ТЕЦ-овете на Ковачки масово падат в съда, никой не може да спре замърсяването

Още: Политически манипулации и несправедливи обвинения: Найден Тодоров с подкрепа от културни дейци

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес