Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

От българско сиропиталище до потенциален сенатор на Републиканците в САЩ

07 ноември 2022, 10:12 часа • 7375 прочитания

Деси Андерсън, собственик на бизнес, съпруга и майка в централен Илинойс. Деси е изоставена на улицата като бебе, живее в сиропиталище в Каспичан, докато не е осиновена в средата на 90-те години на 7-годишна възраст от американско семейство. По-късно цялото семейство се премества в Тихоокеанския северозапад на САЩ. 

В България не и е позволено да ходи на училище, но след като сама научава английски, тя се справя отлично като ученичка от началното училище в Орегон до двойна специалност в университета в Индиана. Завършва двойна специалност в университета в Индиана, след което работи в няколко организации с нестопанска цел и в офис на Конгреса на Капитолийския хълм. Премества в Илинойс, където се омъжва и заедно със съпруга си откриват и управляват земеделско-туристическо място, малък бизнес в окръг Маклийн.

Деси се определя страстен служител, който е фокусиран върху подобряването на икономическата стабилност на Илинойс и запазването на свободите, които формират нашите американски идеали. А днес, на 35-годишна възраст, е републиканският кандидат за щатския сенат от 46-и район в централен Илинойс.

"Във всяко едно отношение сега живея американската мечта и искреното ми желание е да видя, че тя не се изплъзва на другите в днешните времена. Кандидатирам се за 46-и район на Илинойс, за да дам на хората надежда, че гласът им отново има значение, че политиците от кариерата не трябва да имат неоправдано влияние върху нашите семейства. Централен Илинойс се превърна в дом за мен и искам да бъда човек, на когото великите хора от този район, големият и малкият бизнес могат да се доверят да се бори за тях и да се грижи за тях по въпроси, които наистина имат значение и които все повече и пряко засягат живота ни", споделя .

Според нея с малцинството си в местния конгрес републиканците не са могли да работят за интересите на малките и средни бизнеси, което е принудило много от собствениците им да напуснат щата и това е причината да влезе в партията на Републиканците.

Actualno.com припомня, че в началото на ноември американските гласоподаватели ще отидат до урните за решаващите междинни избори, които ще определят състава на следващия Конгрес на САЩ. Р

Тази година вотът засяга всички 435 места в Камарата на представителите, а също така ще бъдат избрани 35 сенатори. Така всеки щат, независимо от броя на населението си, получава две места в Сената, а местата в Камарата на представителите се разпределят между щатите в зависимост от тяхната големина. Например Калифорния - най-многолюдният щат - има 52 членове на Камарата, а Уайоминг – който е с най-малко население – един член. Но и двата щата излъчват по двама сенатори.

Резултатите от вота ще дадат тон на останалата част от президентския мандат на Джо Байдън и според анализаторите вероятно ще разтърсят политическата сцена, белязана от задълбочаваща се поляризация. 

Михаил Митев
Михаил Митев Отговорен редактор
Новините днес