Nokia може и да бе изпаднала в нокдаун, но финландският концерн прави всичко по силите си, за да се върне отново по пътя на растеж. Вероятно Lumia 822 няма да е средството, с което това да стане, но апаратът (според cnet.com) е с доста добри параметри и е една добра алтернатива, която да сложите в джоба си. Разчита на операционна система Windows Phone 8. Основна особеност на новия продукт е поддръжката на LTE мрежи, както и на стандарта CDMA EV-DO Rev.A.
Още: До 40 см сняг на 7 и 8 април: Почти цяла България ще бъде покрита със снежна покривка
Още: Ето кога изплащат пенсиите и великденските добавки за април
Все още Nokia Lumia 822 не може да се открие на родния пазар, но това не означава, че не трябва да се оглеждате за него, ако намерите качествата й за добри.
Най-големите плюсове на Lumia 822 са 8-мегапикселовата камера, 16GB външна памет, която може да бъде увеличена с допълнителни 64GB.
Сред минусите специалистите на cnet.com изтъкват не особено доброто качество на връзка и звук при разговор.
Още: Ще има ли криза с водата през лятото? Прогнозата на доц. Илиан Господинов от НИМХ
Още: Времето утре - 4 април 2025 г. И през почивните дни
В крайна сметка излиза, че Lumia 822 предлага (да се надяваме, че такъв ще е и случаят, когато се появи на нашия пазар) добро съотношение качество/цена. Ако обаче търсите възможно най-стилния външен вид за своя най-добър приятел, то Lumia 822 не е за вас.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Шест училища от Югозападна България се включват в Panda Labs Schools с подкрепата на Kaufland
Още: Погребват загинало в катастрофа с ТИР 12-годишно момиченце. Бащата с лична кауза
Nokia Lumia 822 бе представен в края на октомври и е най-силен там, където се очакваше – с цената си. В щатите той върви за около $100 с договор, а това прави този смартфон привлекателен за масовия купувач. Но, подобно на своите роднини от семейството, тънкият и скучен дизайн го дърпат назад и едва ли ще се хареса на по-претенциозния клиент.
Макар да споделя голяма част от функциите и характеристиките на Lumia 920, 822 има някои промени по камерата, давайки възможност за „качване” на допълнителна памет чрез слота за microSD карта, докато при 920 това не е възможно.
Сред плюсовете на Nokia Lumia 822 трябва да се изтъкнат 4,3-инчовият AMOLED екран. Той е покрит с Gorilla Glass 2, предпазващ го от надраскване, а филтърът ClearBlack отразява слънчевите лъчи.
Още: Кратка априлска зима: Прогнозата на Анастасия Кирилова
Още: В рамките само на 20 минути: Две земетресения отчетени у нас
Към NFC, Lumia 822 предлага още Wi-Fi, GPS и Bluetooth 3.0. Освен това ще може да разчитате на Nokia Drive с гласова навигация, Nokia Maps и Nokia Music. Последното приложение предлага доста приятната възможност да „свалите” до 250 песни и да си ги слушате, когато сте офлайн. Други приложения са Nokia Transit, Zynga games, Words With Friends. Навигацията през всички тях се улеснява от автоматичното включване на най-високото ниво на чувствителност на екрана. Това означава, че може да управлявате функциите с нокът. А може и с ръкавица.
Подобно на Lumia 810, 822 е с 8-мегапикселова камера с Carl Zeiss оптика. Уверенията са, че прави добри снимки, но апаратът не предлага софтуеъра за обработка на смимки PureView.
Проблемът по отношение на смиктите е свързан с това, че опциите тук са доста по-малко спрямо други смартфони. Не може да променяте резолюцията, нито нивата на цветово насищане. Няма и допълнителни ефекти.
Lumia 822 прави добро HD видео навън, но цветовете на закрито са по-лоши. Имайте предвид, че телефонът може да прави видео в резолюция 1080p HD, но заводската му настройка е на 720p HD.
Lumia 822 разчита на 1.5GHz dual-core Qualcomm Snapdragon S4 процесор, който се инсталира и в Lumia 920, както и в Samsung Galaxy S3.
Като основен конкурент на Nokia Lumia 822 може да бъде посочен HTC Windows Phone 8X. Lumia 822 е по-тънък, но по-тежък. И по-малко по-неатрактивен по отношение дизайн. За сметка на това Lumia 822 е по-евтин (дано е такъв случаят и в България) и предлага повече екстри.
Редактор: Пламен Георгиев