За разлика от предишните два негови романа, в „Обезумелият философ“ присъстваме на изграждането не на личност, а на цяла общност под отмъстителната диктовка на един наранен душевно преподавател по философия. Това е изненадва ща книга – както с фабулата, така и с детайлите ѝ, често предизвикващи усмивка. Усмивката е за сметка на консуматорската цивилизация, а изненадата ни дебне в сюжетните обрати.
Още: Какво ще е времето в последния ден на април: Прогнозата на Никол Станкулова
Още: Ето къде ще има промени в движението по "Хемус"
Лоран Гунел успява да държи читателя в напрежение до последните страници. Екзотичната атмосфера на Амазония, където се развива действието, придава допълнителна пикантност на повествованието, а за разлика от предходните два романа на автора, тук има и главна героиня: опонентката на „Обезумелия философ“, красивата, непринудена и все пак загадъчна Елианта.
Лоран Гунел е френски писател и психолог, специалист по личностно развитие, който от четиринайсет години обикаля света и се среща с изключителни мъже и жени, експерти по човешко поведение и душевно равновесие. „Човекът, който искаше да бъде щастлив“ е книга, съчетаваща романовия сюжет с популярната психология, таланта на писателя със знанията на учения. По кристално ясен и изключително разбираем начин авторът ни запознава с някои основни страни на човешката психика, опирайки се на един конкретен случай, колкото измислен, толкова и близък до всеки от нас.
Още: Най-важните новини за деня: 29 април 2025 г.
Още: Ще участва ли новият изтребител F-16 в парада за Гергьовден?