Липсата на обучение на служители и неправилно прилагане на мерките за сигурност довели до пробива на летище София

02 ноември 2022, 09:29 часа • 1697 | прочитания

На летище София липсва обучение на служители и основни норми за сигурност. Това заяви зам.-транспортният министър Николай Найденов в ефира на Нова телевизия.

Още: Най-важните новини за деня: 2 април 2025 г.

Още: Зима през април: Деница Стоянова стресна всички с тази прогноза

Припомняме, че тайна проверка на инспектори на Европейската комисия на летище София е установила пропуски в сигурността, след като служители са допуснали след проверка с рентген да бъдат вкарвани забранени части от взривно устройство в ръчен багаж. Инспекторите са били в България между 10 и 14 октомври. Подобни проверки се правят постоянно и навсякъде в ЕС.

„Установихме, че има необучение на състава и неправилно прилагане на основните норми на сигурност. Голяма част от служителите на концесионера са освободени, а това води до друга последица – неподготвени кадри. Изпълнителният директор пое ангажимент да се повиши качеството на сигурност”, обясни Найденов.  

„Няма нищо фрапиращо. Важно е, че нещата сме ги констатирали. Вкарани са опредени елементи, които представляват част от инфраструктура, които могат да доведат до определен риск. Задачата ми е да успокоя българското общество”, заяви зам.-транспортният министър. По думите му няма еърпорт, в който да няма пропуск в мерките за сигурност.

Още: Децата с аутизъм и страховете на родителя - ценни съвети и добри примери от Владислава Цолова (ВИДЕО)

Още: Кръвта на пребитите и сълзите на опечалените не могат да се изчистят - скандалите и важното в мрежата на 2 април

ОЩЕ: Паркомясто на Летище София вече може да се запази онлайн

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес