Леброн отново показа на Кобе кой е истинският крал в НБА

11 февруари 2013, 08:57 часа • 6072 прочитания

Парещи – в такова състояние в момента са шампионите от „Маями Хийт”, които взеха поредно дерби в НБА, побеждавайки като домакин „Лос Анджелис Лейкърс” със 107:97.

Най-резултатен в мача отново беше Леброн Джеймс с 32 точи, а Дуейн Уейд вкара 30. Двамата големи в отбора на „Маями” имаха 24 успешни от общо 36 опита за стрелба от игра. За Джеймс това беше пети пореден мач с 30 и повече вкарани точки. Крис Бош вкара 12 точки и направи 11 борби. За гостите Кобе Брайънт записа 28 точки.

Решаващият момент в мача дойде в началото на четвъртата част, когато „Хийт” дръпнаха със седем точки и не позволиха на гостите да направят нещо до края на мача. Отделно Мета Уърлд Пийс така и не можа да спре Джеймс, а „Лейкърс” много разчиташе на неговите умения в защита.

На Изток „Маями” е първи с баланс от 34 победи и 14 загуби, а на Запад „Лейкърс” са десети с 24 победи и 28 загуби, като борбата на „езерняците” за влизане в плейофите се очертава много свирепа.