На 8 юни 2024 г. в столичния парк "Камбаните" бяха засадени 24 нови дръвчета, посветени на тазгодишните носители на отличието "Златно перо". Инициативата се реализира по идея на Васил Димитров, изпълнителен директор на "Кантус Фирмус" и учредител на приза "Златно перо". Нейната цел е да се отдаде почит към заслугите на видните наши културни дейци, на които бе присъдено отличието през 2024 година.
Още: Спирането на тока в Испания се отрази на "Български пощи"
Още: България се топи, в София живеят над 1.2 млн. души
На 21 май тази година се състоя 29-та поред церемония за връчване на почетния знак "Златно перо", на която 24-ма изявени български творци, хора на изкуството и науката, журналисти, медии и институции получиха изящната златна брошка. Събитието се реализира с финансовата подкрепа на Столична община – Календар на културните събития на Столична община и под патронажа на кмета на София, г-н Васил Терзиев. Пълен списък на лауреатите "Златно перо" 2024 можете да видите тук.
Засаждането
Дичо засажда дърво на алеята на лауреатите на "Златно перо", фотограф: Викторио Нитов
Още: Очаква се рекорд. Времето утре - 30 април 2025 г.
Още: Meteo Balkans: Задават се мощни бури, България да се готви за наводнения
В засаждането се включиха тазгодишните лауреати на "Златно перо": художничката Надежда Кутева, пианистката проф. Боряна Ламбрева, диригентът Любомир Денев – син, екип на уебсайта за култура Impressio, екип на предаването 100% будни на БНТ, Силвия Дерибеева, програмен директор на Чешкия център в София, както и известният поп изпълнител Дичо. Активно участие в събитието взеха и доброволци от Младежката природозащитна организация "ПанГея" към WWF – България. Алеята бе създадена в непосредствена близост до монумента "Камбаните", а младите фиданки са от вида "Норвежки смърч", "Кавказка ела" и "Сребриста ела".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Срив в мрежата на още един оператор
Още: Нова „Синя гора“ засадиха служителите на KBC Group в България над Кремиковския манастир
Още: Култовото място за култура "Червената къща" се завръща
Боряна Ламбрева, фотограф: Викторио Нитов
Още: Съдът в Страсбург: Властите да настанят бездомните от Захарна фабрика
Още: Трафикът по границите: Къде има ремонти и задръствания