През отиващата си 2023 г. всички сме разчитали на Google да ни помага в различни ситуации и това е най-нормалното нещо. Всеки от нас задава своите въпроси на глобалната интернет търсачка и на мига получава отговор. Google обаче пази всички питания към него. И не само ги пази, но прави и класации според темите и държавите.
Данните за България вече са ясни и колкото са логични, толкова са и забавни. Сред общите извадки на най-търсени личности и световни събития България се позиционира съвсем адекватно на случващото се. Какви въпроси сме задавали най-често обаче?
Как се пише...
Още: Русия обвини Google в разпространение на фалшиви новини за войната в Украйна
Въпросите за правописа са често срещани в Google и по-добре да ги има. Някои от думите, на които сме търсили правописа най-много, са действително "палави". Сред тях са "немарлив", "угаждам" и вечната "абитуриентка". Ето кои са 10-те най-трудни за изписване думи, за които българите най-често сме проверявали в търсачката:
За да сме по-сръчни
Разбира се, когато не можем да се справим с нещо, най-логично е да попитаме "чичко Гугъл" за помощ и съвети. Съвсем логично, едно от най-сложните неща в живота на българина през последната година бе предизвикателството да гласува с машина на местните избори 2023, затова и "как се гласува с машина?" оглавява класацията. Любопитен е въпросът "как се яде маракуя?", който е на неочакваното четвърто място. Сред другите питания се открояват съвсем нормалните житейски ситуации: човешките хобита - "как завършиха мачовете?", здравето - "как се сваля кръвно?" и подготовката за зимата - "как се обезвъздушава радиатор?".
Още: Знаете ли кой е основал Гугъл
Колко струва...
Съвсем нормално е да се интересуваме и от цените на различни неща около нас, така че въпросът "Колко струва" не е никак странен. По-странно е цената на какво по-точно сме искали да разберем чрез Google през 2023 г. Интересното е, че на пето място сред въпросите, които сме задали на Google, присъства питането "Колко струва един бъбрек?".