Клипърс излязоха от сянката на Лейкърс

08 април 2013, 12:37 часа • 3826 прочитания

След 29 години, които „Лос Анджелис Клипърс” прекара в сянката на „големия брат” от „Лос Анджелис Лейкърс”, вторият отбор на Холивуд официално засенчи първия – „Клипърс” спечелиха първата си титла в Тихоокеанската дивизия на Западната конференция. При това успехът дойде точно след победа над „Лейкърс” със 109:95, а след тази загуба „езерняците” отново изпаднаха от осмицата на Запад, която се класира за плейофите.

Пътят към успеха за „Клипърс” беше начертан от звездите на отбора Крис Пол и Блейк Грифин, които вкараха по 24 точки за успеха. Пол направи и 12 асистенции, а Григфин – 12 борби. Джамал Крауфорд също изригна, при това като резерва и вкара 20 точки. За „Лейкърс” най-много точки вкараха Кобе Брайънт и Дуайт Хауърд – по 25.

„Клипърс” успяха да премажат „Лейкърс” благодарение на бързите си пробиви и вдигане на нивото на игра в края на четвъртините. В първата „Клипърс” направиха серия от 14:4 точки в заключителните минути, а края на втората част последва серия от 7:1 точки. Това им позволи да поведат с двуцифрена преднина и те не изпуснаха контрола на мача през второто полувреме. Освен всичко друго „Клипърс” удържаха Брайънт, позволявайки му да вкара само 6 от 19 опита а стрелба от игра.

Основният съперник на „Лейкърс” за място в плейофите „Юта Джаз” спечели ключова победа при гостуването си на „Голдън Стейт Уориърс” с 97:90. Така „Юта” има баланс от 41 победи и 37 загуби, а „Лейкърс” е с баланс от 40 победи и 37 загуби. Мачовете от редовния сезон на лигата са 82.

На Изток вече е ясно кои са осемте отбора, влизащи в плейофите, като остава единствено да се види кой под кой номер ще играе. Засега осмицата е: 1. Маями Хийт (60 победи и 16 загуби), 2. Ню Йорк Никс (50 – 26), 3. Индиана Пейсърс (48 – 29), 4. Бруклин Нетс (44 – 32), 5. Чикаго Булс (42 – 34), 6. Атланта Хоукс (42 – 36), 7. Бостън Селтикс (40 – 37) и 8. Милуоки Бъкс (37 – 39).