Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Kaufland България става част от третия младежки хакатон на Panda Labs и WWF - „Бъдещето на мобилността“

04 юни 2021, 14:27 часа • 2265 прочитания

На 4-6 април 2021 г. се провежда третият от поредицата хакатони на младежката програма за иновации Panda Labs на WWF България, на която Kaufland България е един от основните съмишленици. Темата ще бъде „Бъдещето на мобилността“ и в него десетки младежи от цялата страна ще търсят варианти за устойчиво, ефективно и екологично развитие на възможностите за придвижване.

Още: Правителственият самолет ще прибере у дома освободените от хутите български моряци

Още: Времето утре - 23 януари 2025 г.

Участниците са на възраст между 15 и 25 години с афинитет към науката, технологиите, иновациите или предприемачеството. В тридневно приключение те ще работят в отбори между 3 и 5 души по методологията „дизайн мислене“, която насърчава генерирането на нестандартни и алтернативни решения.

И този хакатон, в продължение на предишните два на тема „Бъдещето на отпадъците“ и „Бъдещето на храната“, ще предложи на младежите възможности за срещи и дискусии с лектори от света на науката и бизнес средите.

Още: Безплатна работилница за деца тази неделя в Kaufland – Трошево във Варна

Още: МвнР с препоръка към българите да се въздържат от пътуване в Лос Анджелис

Kaufland България ще представи своите зелени практики и дългосрочната си програма за енергийна ефективност, част от която е мрежата от зарядни станции за електромобили в хипермаркетите на компанията. Други лектори в програмата са ТУ, София, Сдружение „Велоеволюция“, Spark България, Ampeco, Besco, Escreo, WWF Cities и WWF България.

Представянето на идеите на младежите по предварително поставени предизвикателни теми за бъдещето на мобилността ще е в последния ден от хакатона - 6 април. Отборите победители, предложили най-впечатляващите и иновативни решения, ще получат възможността да отидат на Мастърклас през месец юли, където да доразвият идеята си за продукт или услуга с бизнес план и подкрепа от ментори. Най-добрата идея ще получи шанса да се превърне в успешен стартъп и ще бъде подкрепена с първоначално финансиране в размер на 10 000 лв. за създаване на прототип. Основни критерии за определяне на победителите са: екипната работа, оригиналността на идеята и не на последно място – приложимостта ѝ в реални условия.

Още: Гвардейците пред президентството с нови червени кабинки

Още: Властта обича медиите, властта обича парите, но трябва да има регулация: СЕМ говори за социалните мрежи

Връзката на Kaufland България с включените от WWF теми в програмата Panda Labs е в основните направления от стратегията за корпоративна социална отговорност на компанията - „Действията носят промяната“. В контекста на направление "Родина" компанията развива партньорски отношения с български производители, работи активно с местните общности в различни дарителски инициативи и чрез доброволчество на служителите си. В контекста на направление "Хранене" компанията цели да насочи вниманието към активния начин на живот и да стимулира навици за устойчиво потребление сред клиентите.

А в направление "Природа" Kaufland работи със силен фокус върху енергийната ефективност на своята дейност и ограничаване на пластмасата за еднократна употреба.

Повече информация за развитието на електромобилността в Kaufland България можете да намерите тук.

Още: Кой има имен ден днес, 22 януари 2025 г. Честито!

Още: Най-важните новини за деня: 21 януари 2025 г.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес