Бившият топ модел и съпруга на френския президент Никола Саркози Карла Бруни-Саркози осъди "засилващия си кръстоносен поход срещу Саркози" в част от френската преса и защити действията на съпруга си в интервю за седмичника "Нувел Обсерватьор", предаде БГНЕС.
Още: Най-важните новини за деня: 22 февруари 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 23 февруари 2025 г. (неделя)
"В страната не усещам агресивност, хората изглежда, че обичат Никола. Настроенията анти-Сарсози са феномен от парижкия елит", каза съпругата на президента.
Тя добави, че го придружава в неговите предизборни обиколки всеки път, когато може.
"В случая с Никола, доброто, което е направено, бързо се забравя, или понякога буквално се подминава", каза тя, подчертавайки, че не вижда пресата да се нахвърля така срещу социалистическия кандидат Франсоа Оланд. Ако съпругът й бъде преизбран, тя каза, че смята чрез своята фондация да направи повече за жените, сблъскващи се с насилие.
Още: "Заради студа": Спряха частично ремонта на "Дунав мост"
Още: Рокади в БДЖ: Транспортният министър смени директора на железниците
Редактор: Десислава Ушатова
Още: "Внимание, студено": Жълт код за ниски температури в 19 области
Още: Мирослав Боршош към екскурзоводите: Вие сте едни от хората, които показват България пред света