Периодът на преход между детството и зрялата възраст винаги е бил изключително труден, както за самите тийнейджъри, така и за техните родители.
Още: Министърът на културата Найден Тодоров е бил в "Пирогов"
Още: Повече от двоен ръст през 2024: Директорът на ПСС за смъртта в българските планини
Депресията е сред често срещаните проблеми през този период. Оказва се, че днешните младежи са много по-податливи да изпадат в депресия заради смарт устройствата и социалните мрежи. В последните четири години броят на американските деца, които се чувстват нещастни е нараснал с 30%. Чувството на тъга и самота е един от основните признаци на депресивните състояния.
Истината е, че вече почти всяко дете има смарт телефон, на който прекарва голям брой часове, вместо да се отдаде на реален контакт с негови връстници. Тези, които са онлайн по повече от 5 часа на ден, са със 71% по-предразположени към депресия и опит за самоубийство, споделят учени.
Социалните мрежи също се оказват враг на родителите. Там цялостният процес на общуване е подчинен на принципа „харесвам те/не те харесвам“. А във възраст, когато децата искат да бъдат популярни в средите си, онлайн комуникацията може да донесе доста разочарования.
Още: След проверки на БАБХ: Затвориха заведения в популярни курорти
Още: Шоколадови изделия с грешни етикети: Опасни ли са за децата?
За да пораснат щастливи, децата трябва да прекарват по-малко време държейки смартфоните си в ръце, трябва да имат повече шансове за истинска комуникация, където "лайковете" не съществуват и възможности да изразяват себе си.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!