Най-големите разработки, на стойност 140 млрд евро на година се падат на италианската мафия, а сенчестия пазар генерира 7% от БВП. Това се съобщава в публикувания днес доклад, подготвен от най-голямата асоциация на производителите Confesercenti, цитирана от агенция КРОСС.
Още: Прогноза за времето - 13 март 2025 г. (четвъртък)
Още: Идва сезонът на кърлежите: Специалист с предупреждение
Тя обединява повече от 300 хиляди малки и средни предприятия. „Мафиотските структури, които за дълго са се вкоренили в областта на средния частен бизнес - от магазините и ресторантите до хотелите и курортите, разполагат с ликвидност на стойност 65 млрд.евро, което е много повече от възможностите на всяка една банка", се казва в доклада.
Сега мафията, благодарение на активите си имат възможност да инвестира, което приравнява дейността й с тази на банковия сектор. Според доклада, на това се дължи фактът, че парите от нелегалната дейност попадат в легалния бизнес по време на криза, когато никой няма много пари.
В доклада се посочват тесните връзки между мафиотите и политиците, като най- голяма сфера на влияние престъпните групировки имат в северната част на Апенините.
Още: Заради фойерверки на протеста: Задържаха мъж в центъра на София
Още: Най-важните новини за деня: 12 март 2025 г.
Според Confesercenti, мафията напълно контролира пазара на хазартните игри, секторът за утилизацията на боклука, строителния бизнес. Интересите й се разпростират и в областта на здравеопазването, спортът и спортните състезания, особено футбола и транспорта.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Остава ли ветровито: Прогнозата на Никол Станкулова
Още: #Кой# открадна изборите: Протест в София за законността на вота (СНИМКИ и ВИДЕО)