Областната комисия за борба с грипа и респираторните заболявания взе решение да разпусне в грипна ваканция учениците във Варна.
Още: Твърдение: Пеевски се обади 3 пъти, за да спре ключов за военната ни индустрия проект
Още: Прогноза за времето - 2 април 2025 г. (сряда)
Драстично са скочили болните от грип и остри респираторни заболявания в морския град във всички възрастови групи. По последни данни броят им е 198 на 10 000, докато за първите четири дни на миналата седмица те бяха 163 на 10 000. Най-висок процент болните ученици - 38%, има в ОУ "Патриарх Евтимий" в Белослав. 29% липсващи ученици има в ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" в Повеляново и 32% в СУ "Димитър Благоев" в Провадия.
На днешното си заседание комисията за борба с грипа набеляза някои серизни мерки, сред които грипна ваканция за учениците, ограничаване на плановите операции, забрана за свиждания, отмяна на женските и детски консултации, предаде БГНЕС.
Грипната ваканция започва от утре - 30 януари и ще продължи до края на седмицата. Дните от 3 до 6 февруари са междусрочна ваканция. Така учениците ще възобновят учебните занятия на 7 февруари.
Още: Най-важните новини за деня: 1 април 2025 г.
Още: Експерт: България е сред страните с най-висока позволена скорост в Европа