Фулъм най-после спечели (видео)

11 декември 2012, 09:17 часа • 7699 прочитания

Отборът на "Фулъм" записа първа победа от осем мача във Висшата лига, след като се наложи над "Нюкасъл" с 2:1 в последен мач от 13-ия кръг на шампионата.

Българският нападател Димитър Бербатов започна титуляр на "Крейвън Котидж" и остана на терена през всички 90 минути, в които изпусна няколко добри възможности за гол. Дори мениджърът на "Фулъм" Мартин Йол заяви след края на мача, че Бербатов е трябвало да вкара поне един гол, предаде БГНЕС.

Стив Сидуел откри резултата в 19-та минута след асистенция на Деймиън Дъф, като това бе единственото попадение до почивката. В 54-та минута Хатем Бен Арфа изравни със страхотен изстрел от далечно разстояние, който изненада Марк Шварцер. Домакините стигнаха до трите точки благодарение на гол на Уго Родайега след нова асистенция на Дъф.

След тази среща Фулъм вече има актив от 20 точки, но остава на 13-та позиция, докато "свраките" са на 14-то място с три точки по-малко.

Редактор: Ивайло Петров