Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Еврокомисарят по околна среда идва на посещение в София

24 юни 2013, 08:37 часа • 8948 прочитания

На 24 и 25 юни Янез Поточник, член на Европейската комисия, отговарящ за околната среда, ще бъде на официално посещение в България, съобщиха от пресслужбата на ЕК в София.

В рамките на посещението си комисар Поточник ще се срещне с министъра на околната среда и водите Искра Михайлова, както и с представители на неправителствени организации и бизнеса, чиято дейност е свързана с околната среда.

На 24 юни в 16:00 часа комисар Поточник ще посети площадката на Депото за неопасни отпадъци в село Яна, м. Садината, където предстои да се построи завод за механично биологично третиране на отпадъци. На 25 юни комисар Поточник ще вземе участие в конференция, организирана съвместно от Европейската комисия и природозащитната организация WWF-България на тема "Преминаване към ресурсно-ефективна зелена икономика в региона на река Дунав".

Още: Най-важните новини за деня: 15 февруари 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 16 февруари 2025 г. (неделя)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес