Не беше удачно да се пращат полицаите без защитни средства на митинга пред Народното събрание, заяви бившият вътрешен министър Цветлин Йовчев.
Още: На какво да разчитате, ако нямате BG-ALERT? Говори директорът на пожарната
Колегата му Емануил Йорданов смята, че организаторите са действали безотговорно, а полицията можеше да действа и по-твърдо. По закон тези мероприятия са за изразяване на политически мнения, не става въпрос за физически действия. Кметът по закон можеше да се намеси и да забрани митинга в условията на пандемия, твърдят и двамата.
Според Цветлин Йовчев е имало и по-тежки ситуации. Отговорността е и на депутатите. Не може да говориш, че ваксините ще увредят здравето на хората, а ти самият да си ваксиниран - това е евтин популизъм, каза Йовчев.
Хората загубиха и работата, и парите си, те могат да протестират, но депутатите от "Възраждане" имат други лостове, могат да променят закони, а нищо такова не беше направено, каза Емануил Йорданов. Техните действия са нечистоплътна политическа провокация. Те могат да се срещнат с министър-председателя по съответния ред, каза Йорданов по БТВ.
Още: Времето утре - 2 април 2025 г.
Още: За първи път заедно: Писък на сирени и съобщения от BG-ALERT
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: “Магьосник“: Така Богдан Милчев от ИПБ нарече министър
Още: Не е случайност: Становище за смъртта на българина, работещ за ООН в Газа