Кметът на Перущица Мария Вълканова е подала сигнал до прокуратурата заради фотосесията на певицата Рук Колева върху мемориал Априлско въстание.
Още: „Зелено движение“ не иска връщането на забранени от ЕС пестициди
Още: Ето кога изплащат пенсиите за март
Вълканова смята, че това е обида към всички граждани на Перущица и към нацията.
Тя подчерта, че певицата не е искала разрешение от кметството, за да направи фотосесията си на паметника. По думите ѝ достъпът е свободен до саркофага и всеки може да се снима, но не по този грозен начин.
Още: При третия бойкот срещу тях: Веригите са на плюс с милиони, следва четвърти бойкот
Още: Кой има имен ден днес, 4 март 2025 г. Честито!
"По повод снимките от фотосесията на списание ELLE България, заснета на Паметника на трите поколения край гр. Перущица, бих искала да дам следния личен коментар. Нито аз, нито екипът, организирал, продуцирал и осъществил тези снимки, сме имали намерение да накърним паметта на българските герои, загинали в Априлското въстание или в друг възродителен процес или събитие, част от националната ни история и самосъзнание. Като пра-правнучка на опълченец на Шипка (Кирил Балкански) винаги съм отдавала почит и уважение на националните ни герои и поднасям личните си извинения на хората, които виждат в тези снимки някакво оскверняване на българската история и памет", написа певицата в личния си профил във Facebook.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
ОЩЕ: Рут Колева: Планетата ще оцелее и без нас