Дания с победа за кураж, Франция падна от Уругвай

06 юни 2013, 12:45 часа

Съперникът на България по пътя към Мондиал 2014 - Дания, постигна победа с 2:1 над Грузия в приятелска футболна среща. В друг контролен мач от късно снощи, Уругвай срази Франция с минималното 1:0, предаде БГНЕС.

Грузинците поведоха в резултата в началото на втората част след гол на нападателя на Динамо Тбилиси Иракли Дзария. Никлас Педерсен успя да изравни на 1:1 в 77-ата минута, а звездата на датския футбол Кристиан Ериксен от пряк свободен удар в 89-ата минута зарадва малцината фенове по трибуните на стадиона в Олборг.

В друга контрола, която се игра в Монтевидео, влезлият като резерва Луис Суарес вкара гола, с който Уругвай надви "петлите" от Франция с 1:0. След мача треньорът на Франция Дидие Дешан сподели, че влизането на Суарес през втората част е решило срещата. Той каза още, че мачът е бил доста равностоен, но в крайна сметка индивидуалната класа на Суарес е наклонила везните.