Четири фирми са кандидати да участват в изграждането на системата за издаването на новите лични карти в България. Става въпрос за "Ингруп Джемалто", "Веридос", "Обединение Мюнбауер Сървисис" и "Дерма Лог Консорциум", предаде БГНЕС.
Още: Седмична прогноза за времето за 17 до 23 февруари 2025 г.
Още: Най-важните новини за деня: 15 февруари 2025 г.
На открито заседание специално създадената комисия от експерти в МВР разпечата офертите на кандидатите, а обществената поръчка е с предмет "Проектиране, изграждане и управление на Система за издаване на български лични документи поколение 2019".
Издаването на новите документи за самоличност, които ще съдържат повече биометрични данни, трябва да започне през 2019 година и те отново ще бъдат за срок от 10 години. Подмяната обаче няма да е задължителна, а старите лични карти ще продължават да важат до крайния си срок на валидност.
Предстои комисията да разгледа документите, да ги оцени и да направи класиране на кандидати.
Още: Прогноза за времето - 16 февруари 2025 г. (неделя)
Още: Пострадалият в метрото е настанен в "Пирогов"