За първите 5 месеца на годината, от януари до май, страната ни е посетена от над 2,4 млн. чуждестранни туристи. Само за май ръстът е над 15%. Това каза от парламентарната трибуна министърът на туризма Николина Ангелкова в отговор на въпрос за възможностите за развитие на поклонническия туризъм.
Още: Най-важните новини за деня: 15 февруари 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 16 февруари 2025 г. (неделя)
„Основна задача на Министерството на туризма е представянето на България като целогодишна туристическа дестинация, развиваща всички видове туризъм“, посочи тя.
„Полагаме конкретни и целенасочени усилия за надграждане на мерките и в направлението поклоннически туризъм“, обяви Николина Ангелкова, предаде Фокус.
„Един от основните пазари за българския туризъм с подчертан интерес към поклонническите пътувания и наш стратегически партньор е Руската федерация“, допълни министърът.
Още: Пострадалият в метрото е настанен в "Пирогов"
Още: Министър Тахов: Ще изработим закон, който да нормализира отношенията по цялата агрохранителна верига