Палестинският президент Махмуд Абас заяви, че всяко мирно споразумение, което бъде пописано с Израел, ще бъде подложено на референдум, предаде БГНЕС.
Още: “Магьосник“: Така Богдан Милчев от ИПБ нарече министър
Още: Не е случайност: Становище за смъртта на българина, работещ за ООН в Газа
"Ще подложим на референдум всяко споразумение с Израел. САЩ сериозно целят политическо решение за палестинската кауза и за създаването на палестинска държава в границите отпреди 1967 г. със столица Източен Йерусалим", подчерта Абас пред правителствения вестник"Ар Раи".
След шестата си "совалка" в Близкия изток" американският държавен секретар Джон Кери съобщи в петък, че е постигнато споразумение за подновяване на израелско-палестинските мирни преговори, които за замразени от 3 години насам.
"Ние искаме разрешение с две държави и тази идея съществува в американската администрация. Но досега нищо не е направено", подчерта Махмуд Абас.
Още: Добра новина за дъжда в България, лоша за Гърция: Прогнозата на Анастасия Стойчева