Саманта Геймър - така се казва жертвата на световноизвестния режисьор Роман Полански, заради чието изнасилване правосъдието в САЩ все още го преследва. Престъплението бе извършено през 1977 г., а днес Геймър отново говори в защита на насилника си в интервю пред френското сп. Le Point със съпругата на Полански, актрисата Еманюел Сейне.
Още: Здравословното състояние на Фил Колинс се влошава, близките му се страхуват
Още: Разкриха третия мъж, който влиза в "Ергенът": На дамите ще им стане много трудно (СНИМКИ+ВИДЕО)
"Нека бъда ясна: това, което се случи с Полански, никога не е било голям проблем за мен", заяви Геймър. "Дори не знаех, че е незаконно и че някой може да бъде арестуван заради него. Добре съм, все още съм добре. Фактът, че му се придава такова значение, е ужасно бреме за мен", допълва тя.
Полански и съпругата му Еманюел Сейне, снимка: Getty Images
Още: Майката на Крисия стана баба (СНИКИ)
Още: Бащата на Йоана изригна срещу Мартин от "Ергенът"
През 1977 г. 43-годишният тогава режисьор е арестуван за незаконен сексуален акт с малолетна. Той излежава 42 дни в затвора, но бяга от САЩ през 1978 г. и оттогава живее в Европа. През 2009 т. е задържан от швейцарската полиция в опит на САЩ да осигурят екстрадирането му, но швейцарският съд отхвърля молбата и освобождава режисьора, пише segabg.com.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Няма да повярвате как е изглеждал Мартин от "Ергенът" преди (СНИМКИ)
Още: Донатела Версаче хвърли оставка като директор на Versace
"Опитите за екстрадиция и арестуване на Роман са толкова нечестни и са обратното на правосъдие", заявява още Геймър пред Le Point. "Той е изплатил дълга си към обществото. Толкова, това е всичко. Всеки, който смята, че мястото му е в затвора, греши."
Саманта Геймър на премиерата на документалния филм за Полански през 2008 г. в Ню Йорк, снимка: Getty Images
Още: Надя от "Ергенът" 3 гушна бебе (СНИМКИ)
Още: Любима двойка от "Един за друг" остро захапа Даниела от "Ергенът" (СНИМКИ)
В интервю за изданието Indiewire през 2018-а Геймър призна, че извършеното от Полански е "изнасилване", но и тогава поддържаше тезата, че той е поел отговорност за деянието си. "Той ми изпрати написано на ръка писмо, в което казваше "Съжалявам, вината беше моя, не на майка ти, и съжалявам за всичко, през които си преминала", припомня 59-годишната днес Саманта. "Усещах, че съжалява още в мига, когато беше арестуван. Не мисля, че имах нужда от извинение, но писмото беше голямо облекчение за майка ми, за съпруга ми, за децата и за приятелите ми."
89-годишният Роман Полански е завършил новия си филм "Дворецът", който чака своята премиера. Предишната творба на режисьора - "Офицер и шпионин", бе показана на фестивала във Венеция през 2019-а, където спечели Голямата награда на журито, но показът отново предизвика пресата да рови в обвиненията от 1977 г. и да насъска френската филмова индустрия срещу именития режисьор. Нито един френски продуцент, спонсор или дистрибутор не пожела да има нещо общо с "Дворецът", който е подкрепен от държавната италианска RAI Cinema, пише Variety. Не се сбъднаха и прогнозите, че той ще бъде включен в селекцията на фестивала в Кан тази година, която бе обявена по-рано през седмицата.