Мобилното приложение ViruSafe, което е част от националната информационно-аналитична система за борба с COVID-19 пандемията, вече е налично в Google app store и Apple store. Освен, че е напълно безплатно за всички потребители, за клиентите на VIVACOM приложениетоняма да черпи от включените мегабайти в тарифните им планове. Така телекомът улеснява масовото ползване на ViruSafe и стимулира хората да проявят своята активна гражданска позиция в борбата с разпрострaнението на вируса.
Още: Три дни музика и забавление в Пловдив с EON от Vivacom
Още: Vivacom посреща 58 стажанти от цялата страна (СНИМКИ)
ViruSafе дава възможност на потребителите да въведат данни за здравословното си състояние, за хронични заболявания, както и евентуални симптоми на COVID-19. Информацията може да бъде споделена с личния лекар, който да я предава на Районната здравна инспекция. Софтуерът дава възможност за локацията на потребителя само с изрично негово съгласие и ако той е въвел такива данни.
Използването на ViruSafe ще допринесе за създаване на актуална картина за разпространението на заразата. Информацията, събрана чрез апликацията, ще послужи за определяне на нови зони на карантина или на лица или групи, които трябва да бъдат поставени под карантина.
Приложението притежава функция за автоматичен анализ на информацията, което дава възможност за правене на прогнози и предприемане на превантивни действия във връзка с епидемиологичната обстановка в страната.
Още: Vivacom предлага детския телевизор KIVI TV на страхотна цена и в комбинация с EON Kids
Още: 5G лято с двойно повече MB на максимална скорост в предплатените пакети на Vivacom
Повече информация за приложението може да видите ТУК!
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: EON Видеотека със специална селекция „Изкуство у дома“
Още: "Изиграй ми приказка": Деца с увреден слух учат литература чрез театрални постановки
Въпроси и отговори
Пред Actualno.com правителствената пресслужба уточни, че няма задължение хора, които са под карантина за 14 дни т.е. не са диагностицирани като болни, да се регистрират във ViruSafe. "В системата следва да се въвеждат единствено лицата, които имат потвърдената положителна проба с PCR тест", гласи писменият отговор на пресслужбата на Министерския съвет - т.е. няма регистрация на случаи, при които има положителна проба само с т.нар. бързи тестове.