Потребителите на Facebook и Instagram вече ще могат да заплащат, за да получат синия знак за верифициран профил, обяви компанията майка Meta. Освен това услугата ще дава директен достъп до поддръжка на клиенти, което изглежда като най-голямото предимство.
Още: За свободата да останем винаги свързани
Още: Отраженията на многообразието, представени чрез изкуството
"Тази седмица започваме да въвеждаме Meta Verified - абонаментна услуга, която ви позволява да потвърдите акаунта си с правителствен документ за самоличност, да получите синя значка, допълнителна защита срещу акаунти, които се представят за вас, и директен достъп до поддръжка на клиенти", написа изпълнителният директор Meta Марк Зукърбърг във Facebook профила си.
"Целта на тази нова функция е да повиши автентичността и сигурността на нашите услуги. Цената на услугата Meta Verified започва от 11,99 долара на месец за уеб или 14,99 долара на месец за iOS. Тази седмица ще въведем услугата в Австралия и Нова Зеландия, а скоро и в други държави", обяви той.
Този ход идва, след като собственикът на Twitter Илон Мъск въведе премиум абонамента Twitter Blue през ноември 2022 г.
Още: Евелин Костова и Владимир Зомбори влизат в забавни роли във видео скеч в сервиза на Huawei
Още: Yettel спира да публикува в социалните си медии
Платената абонаментна услуга на Meta все още не е достъпна за фирми, но всяко физическо лице може да плати за верификация. Значките - или "сините тикчета" - се използват като инструменти за верификация на високопоставени акаунти, за да обозначат тяхната автентичност.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: А1 въвежда нови по-екологични и два пъти по-малки SIM карти
YouTube, Reddit, Discord и други уебсайтове също ползват модел, базиран на абонаменти, за верификация на профили.
От Meta заявяват пред BBC, че промяната няма да засегне вече верифицирани акаунти, но отбелязват, че ще се увеличи видимостта на някои по-непопулярни потребители - благодарение на платената функция.
Предоставянето на достъп на платени потребители до синята отметка е причинявало проблеми на други платформи. Платената функция за верифициране на Twitter беше спряна през ноември миналата година, когато някои хора започнаха да се представят за големи марки и известни личности, като плащаха за значката.
Още: Върховният съд на САЩ се съгласи да разгледа делото за забрана на TikTok
Още: Yettel със специална празнична оферта
Все още не е ясно кога услугата Meta Verified ще бъде достъпна и за други страни освен Австралия и Нова Зеландия.