Русия блокира Twitter, засега частично

10 март 2021, 11:29 часа • 1349 | прочитания

Работата на Twitter в Русия ще бъде забавена на всички мобилни устройства и на половината стационарни от 10 март. Причината - за "защита на руските граждани от влиянието на противоправно съдържание", съобщи руският регулатор Роскомнадзор.

Още: X, Y, Z… колко поколения работят под един покрив

Още: Нов тренд в мрежата превръща политици и звезди в анимационни герои

Ведомството обяснява действията си с това, че социалната мрежа от 2017 година не изтрива съдържание "склоняващо непълнолетни към извършването на самоубийства, съдържащ детска порнография, а също така информация за употреба на наркотични вещества". Роскомнадзор е подал повече от 28 000 жалби, но 3168 материала все още не са изтрити от социалната мрежа.

"От 10 март 2021 година са взети мерки по централизирано реагиране, а по-точно първично забавяне на скоростта на работата на услугата (според регламента). Забавянето ще бъде реализирано на 100% от мобилните устройства и на 50% от стационарните", пише в официалното съобщение на Роскомнадзор.

Как точно руският регулатор смята да забави работата на Twitter, както и да определи коя половина от стационарните устройства ще бъдат засегнати от това, не е ясно.

Още: Redmi Note 14 5G: мощен и достъпен смартфон от Xiaomi

Още: Кампания с дигитални аватари спечели две първи места на BAPRA Bright Awards 2025

Още: Руската рецепта за промиване на мозъка - много ефективна през социалните мрежи

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Кирил Кирилов
Кирил Кирилов Отговорен редактор
Новините днес