Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Правят зомби приложения за таблети и смартфони

03 октомври 2012, 11:10 часа • 17812 прочитания
Проучване показва, че около 88% от американците използват таблетите си, за да гледат телевизия поне веднъж месечно. Подобна е тенденцията и при смартфоните. Вместо да се нагаждат към зрителите, които с половин око гледат екрана докато постват картинки в социалните мрежи, телевизионните оператори търсят начин да впрегнат тази тенденция, за да запазят интереса на публиката. На помощ им идват зомбитата и огромният интерес, на който те се радват в САЩ, предаде БЛИЦ.

На годишна среща на телевизионната индустрия в Амстердам основната тема беше вторият екран или придружаващите устройства – смартфони и таблети, съобщава Би Би Си.

Ако идеята за наближаващ зомби апокалипсис ви държи будни през нощта, най-вероятно гледате сериала “Живите мъртви” за съвети. Това е забелязал и ТВ операторът на сериала FX, който се сетил да създаде приложение за две серии, което хем да държи потребителите залепени за преносимите устройства, хем да се хареса на телевизионните зрители.

“Страхотна е идеята да се свърже приложението с идеята за игра с една обща програма, която да обхване цялата голяма група фенове”, казва Стив Плънкет – главен технолог на разпространителската компания-доставчик “Red Bee”. 

Приложението ще дава възможност на потребителя да предскаже колко зомбита ще бъдат умъртвени по време на епизода, кой ще ги обезглави и кои ще бъдат най-често използваните оръжия. С убийството на всеки член на зомби орда приложението ще отбелязва смъртта му, кой го е убил и как точно е станало. В края на епизода зрителите ще проверяват доколко са се сбъднали прогнозите им и ще могат да ги споделят в социалните мрежи.

“Интересното е, че можем много точно да свържем двата екрана. Знаем точно кой епизод гледате, просто се включвате и намирате всичко”, обяснява Плънкет. Използва се технология, известна като “звукови водни знаци”, която позволява на приложението да работи докато гледате телевизия на живо или на запис.

Малки носители на информация, които не могат да бъдат чути от човешко ухо, са вградени в звука на предаването или филма. Устройството с приложението ги разпознава, когато епизодът започва, избира го и се включва в синхрон с него.

Засега проблем остава как да се изкарат пари от новото изобретение. Традиционни реклами и банери не могат да бъдат вкарвани в приложението.

Редактор: Сияна Любомирова

Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес