Главният изпълнителен директор на Apple сред гостите на Webit.Davos 2019
Още: Смарт старт на годината с „Рециклирай и спести“ от Yettel
Още: Зимни оферти от А1: Селекция смартфони на лизинг без оскъпяване
Това е посланието, което изпълнителният председател на Webit и посланик на добра воля за дигиталните технологии на България - Пламен Русев изпрати към света от Давос и сподели с кацането си на летище София.
Той разказа от първо лице впечатленията си от изминалата седмица на световния икономически форум в Давос. Тази година д-р Русев беше домакин на специален форум и прием - Webit.Davos 2019.
Над 300 гости от световния елит приеха личната покана на д-р Русев, като сред тях са изпълнителният директор на Apple - Тим Кук, Президентът на Харвардския Университет - Лари Бейкоу, президенти и изпълнителни директори от Fortune 500 компании и много други представители на правителствени и неправителствени организации, и медии, сред които CNN, Forbes и други.
Още: Yettel предлага смартфони и смарт часовници с нулева вноска за първите три месеца
Още: Селекция смартфони с до 80% отстъпка от А1 до 10 февруари
Много рядко някой успява да събере такъв елит от глобални лидери на едно място.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Мъск: ИИ вече е изчерпал всички данни, натрупани от човечеството
Още: Yettel предлага лесен начин за закупуване и подновяване на електронни винетки
Форумът се състоя в зоната с най-високо ниво на сигурност в рамките на форума в Давос - в Хилтън Гардън.
"В Давос всяка минута се случват десетки събития и конкуренцията за вниманието на световните лидери е изключително голяма. За мен беше изключителна чест, че над 300 глобални лидери бяха с нас и ни уважиха с присъствието си. Това е и сигнал към останалите за влиянието на Webit и догодина очакваме още по-голям интерес." каза изпълнителният председател на Webit, Пламен Русев.
Развитието на изкуствения интелект, бъдещето на работните места и блокчейн са били сред основните теми на събитието, но в качеството си на Посланик на добра воля за дигиталните технологии на Република България, д-р Русев е запознал високо поставените си гости с изключителните възможности, които България предоставя като хъб за нови технологии. Webit наложи София като дигитална столица в световните медии и продължава да утвърждава имиджа на града и страната като място за иновации и възможности за откриване развойни центрове и създаване на нови работни места в сферата на високите технологии.
Още: Основателят на "Яндекс" си нае охрана, след като Путин му пожела да бъде здрав
Още: Над 82 000 души придобиха нови знания за защита в интернет и новите технологии през 2024 г.
"Мерцедес Бенц създава цялата си платформа за безпилотни автомобили, базирана на изкуствен интелект в София. 1300 българи ще пишат такава платформа, отново базирана на изкуствен интелект и за другия световен гигант - Бош. След присъствието си на две поредни издания на Webit.Festival, създателят на най-използваната база данни в света - MySQL, избра да инвестира в местна компания, която работи по негов нов изключителен проект...мога да дам и десетки други примери. България се превръща в локална технологична суперсила и това е напълно в унисон с дългогодишните усилия на Webit и нашите партньори да подобрим живота на хората, чрез развитие на предприемачеството и увеличаване на влиянието на жените в бизнеса и политиката. Вече 11 години Webit изгражда и налага имиджа на страната ни, чрез световната ни общност от над 800 000 човека, които получават Webit новини и са част от нашето глобално семейство." продължи д-р Русев.
"Макар, като цяло тонът на дискусиите в Давос да беше с доза песимизъм, аз съм умерен оптимист за България и съзидателната роля на страната ни в региона." Основните предизвикателства са в това да работим заедно и за общи интереси; образованието е ключов фактор и в тази област трябва да се инвестира много. Фондация Webit вече събра над 3000 младежи - цвета на нацията и ги докосна до бъдещето. В тази посока имаме много планове и много работа да свършим заедно!"
Пламен Русев загатна и за друга голяма новина, която предстои да обяви официално скоро. От думите му разбрахме, че в момента 26 европейски града участват в процедура и наддават, за да бъдат домакин на Webit.Festival 2020. Кои са градовете, какви са предложенията им към Webit и дали София ще остане на световната Webit карта са въпроси, на които очакваме отговор.