09:38 ср  2 апр 2025

Тошко Йорданов: За първи път ДПС са оставени да правят бюджет както си искат

21 декември 2023, 20:10 часа • 1297 | прочитания

"За първи път ДПС са оставени да правят бюджет както си искат, абсолютно да си разиграват коня. Парите в държавата са разделени на два потока, в които ще ги усвоят ГЕРБ и ДПС, а другата половина - ПП-ДБ", заяви шефът на парламентарната група на ИТН". Това заяви пред 24 часа Тошко Йорданов от ИТН.

Още: България - в ЕС или с Русия: Дебат като народна песен за вота на недоверие

Още: "Не можем да имаме външна политика, докато ...": Из бисерите на „Величие“ за вота на недоверие

Още: Тошко Йорданов: Ще блокираме дейността на парламента, когато се обсъжда Конституцията

Според него първият поток е за общинските проекти, за което била голямата борба, плюс "всякакви държавни предприятия". Вторият поток пък бил за ПП-ДБ - пари по Плана за възстановяване, към "собствените им енергийни фирми, Дечовото, Мечовото, на министъра на енергетиката, който ще прави водород в затворените Марици", добави Йорданов. Той предложи Цонев и Василев "да се вземат, защото ще са прекрасно семейство - направиха си семейния бюджет прекрасно".

Още: "К`во стана днеска": Слави Трифонов направи политическа седянка на кафе с Тошко Йорданов (ВИДЕО)

Още: "Няма за цел да упрекне правителството": За Желязков зад вота на недоверие стоят други идеи

Още: "Управляват заради еврото, но да не говорят за Еврото?" Докога обществото ще търпи записи, снимки и чатове

Павела Митова пък се изненада как Теменужка Петкова е гласувала "за" текстове, срещу който била против като "геотермалните простотии на Асен Василев в Стара Загора". Сега за същото щели да отидат над 70 милиона. Същото се случвало и с изземването на дивидентите на енергийните дружества, срещу които била цялата група на ГЕРБ в началото.

ИТН очакват, че Европейската комисия може да си изиска половин милиард от парите, които "Асен си написа в бюджета" - парите за енергийна стабилност трябва да са 460 млн., но те си написали близо 900 в нарушение. 

Още: За да не участват в цирк в полза на Путин: ПП-ДБ напуснаха пленарна зала (ВИДЕО)

Още: Борисов "не съветва" Митов за скандала в ГДБОП: Трябва да ги омете всичките (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес