Във връзка с информацията, изнесена днес от БНБ за отнемането на лиценза на КТБ, Реформаторският блок оповести следната си официална позиция:
Още: Сачева: Борисов преценява докога ще остане това правителство
Още: Ерменков: Няма да има шоково поскъпване на парното и топлата вода
Заключенията на одита за КТБ доказват, че мафията превзема държавата. Със съучастието на поредици управляващи мнозинства е създадено преднамерено специално отношение към тази банка, цената, за което ще бъде платено от данъкоплатците.
Затова Реформаторският блок настоява България да вземе стратегическо решение страната ни незабавно да започне процедура за членство в Европейския банков съюз и чакалнята за еврозоната. За да се случи това ние настояваме за незабавните спешни стъпки:
1. Незабавна оставка на правителството Орешарски още в рамките на днешния ден.
Още: Радев прави кръгла маса за high tech инвестиции
Още: Божанков: Пеевски в управляваща опозиция е сюжет от Уди Алън
2. До дни назначаване на служебен кабинет, който да осигури доверие и стабилност в държавата;
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Щом се крие, да си подаде оставката": Станислав Балабанов за шефа на АПИ
Още: "Обществото трябва да избухне - на първо време в своя подкрепа": Призив от бивш съдия
3. Започване на разследване на хората и институциите, допуснали изваждането на КТБ от контрола на закона.
4. Спешно свикване на КСНС при Президента за постигане на политическо съгласие около мерките, които предлагаме.
Намесата на държавата в случая е единственото правилно решение. То гарантира парите на всички вложители. Цената на мафиотското управление обаче ще бъде платена от всички български данъкоплатци, убедени са Реформаторите.
Още: Търсим възможности за подобряване на газовото споразумение с „Боташ“
Още: "Сульо и Пульо може, той не“: Вежди Рашидов за голямото желание на Борисов