Не знам дали е профилактика и така се прави - не знам, не съм експерт. Щом премиерът е казал - значи е така. Не мога да коментирам премиера.
Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС
Това заяви в ефира на БНТ председателят на медийната комисия Вежди Рашидов по повод спирането на излъчването на програма "Хоризонт" за ден.
"Айде стига с тази свобода на словото. Всеки ден ни плюят като каруцари. Стига сте се заигравали с тази свобода. Трябва да внимаваме обаче, защото се минават границите на свободата и идва свободията.
Онова, което мен ме притеснява - улицата започва да кадрува. Не може само един да носи отговорността и да яде шамарите. Общественото мнение е много важно, но е мнение. То обаче се манипулира. Медиите имат собственици и те го манипулират", каза още той
Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент
Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори
Той коментира още скандала с "Хоризонт" с думите, че генералният директор носи отговорност, това е по закон. "Улицата кадрува, а така не се прави - държавата е низ от правила и закони.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проф. Киров: В съдебното решение за незаконните депутати има нарушение на Конституцията
Още: Един от касираните парламентаристи: Никой не се е родил депутат, няма драма
Медийните закони са остарели много и това трябва да се променят. Трябва да гарантираме свободата на словото и да гарантираме спокойствието на медиите", смята още той.
Рашидов заяви, че Мая Манолова и Йорданка Фандъкова са много симпатични дами. Цветан Цветанов беше един много полезен човек, но Борисов излезе пред хората - и с каруца да е, а не с джип, пак ще спечели и трябва да го поздравим за това, коментира още той.