Изключването и запушването на устата не са европейски принципи, а работят против Европейския съюз. Това каза президентът Румен Радев в коментар за започналата наказателна процедура срещу Унгария, която може да я лиши от право на глас в ЕС.
Още: Валентин Тончев: Апартаментът на г-н Доган е изтърбушен до основи (ВИДЕО)
Още: Полиция нахлу на заседание на Доган и младежкото ДПС в Сараите (ВИДЕА)
В сряда Министерският съвет е взел решение да изготви позиция срещу санкциите, които грозят правителството на Орбан, а по-късно премиерът Бойко Борисов обяви, че такава позиция няма никаква правна стойност.
"Позицията е оторизиран да изрази министър-председателят. Той представлява България в Съвета на Европейския съюз. И аз, както и вие, сме затруднени да проследим тази позиция. Оказва се, че има две позиции. Едната за пред българската публика, другата - за пред Съвета на ЕС. Такова амбивалентно поведение не мога да тълкувам", обяви Радев, помолен за коментар на решението на правителството от вчера.
Още: Румен Радев: Доставката на F-16 е само началото
Още: ИТН: Вотът на недоверие се изкарва без нужда и ще се прибере без слава
Той добави, че въпросът е много комплексен и многовекторен и политиката на Унгария трябва да бъде разгледана в цялата й всеобхватност.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: От какво е притеснен Бойко Борисов? Отговорът от Ивайло Мирчев
Още: "Бащата на Кирил Петков спря магистрала "Струма": Тошко Йорданов за проблемите с пътищата у нас
"Не приемам изключването и отнемането на думата да бъдат европейски инструмент. Това е в разрез с принципите на ЕС", повтори държавният глава.