На 14 юни ще отпразнуваме една година, откакто това правителство даде оставка. То я даде преди една година, но след това 365 дни продължава да агонизира. Това каза активистът на „Протестна мрежа” Теодор Михайлов.
В момента г-н Бареков се опитва да използва прокуратурата, за да сплашва активисти на „Протестна мрежа”. Той е подал сигнал за, един вид рекет, срещу г-жа Антоанета Цонева, защото тя казва, че при „България без цензура” има съмнение във финансирането. ББЦ използва 47 хил. наблюдатели за евроизборите – направете сметката по колко им се плаща за подготовка, защото те трябва да знаят какво трябва да правят, какви са правата им. Съмненията за пране на пари в случая трябва да се разследват, твърди блогърът Асен Генов, също част от „Протестна мрежа”.
В сигнала ни срещу г-н Цветан Василев, г-н Делян Пеевски и г-н Николай Бареков има данни, че Пеевски е имал достъп до класифицирана информация, без да може да получава такава. Има данни и за имоти в офшорни зони, данни за спрени сигнали и разследвания и това всичко трябва да се види от държавата, каза Генов.
Според мен е притеснително, че сега се „подходжа преференциално” само срещу един от трима – срещу Цветан Василев, посочи Асен Генов. Надявам се, че държавното мнение ще подходи и разследва всичко и около Пеевски, и около Бареков.
Припомняме, че вчера, 11 юни, част от ръководството на Корпоративна търговска банка се яви на разпит заради подадения сигнал от "Протестна мрежа" срещу Цветан Василев. Той самият не е бил при разследващите, защото е пътувал в чужбина.
Аз съм на мнение, че точно заради „войната” между Пеевски и Василев правителството пада, каза Михайлов. Имам проблем с това как се управлява, а не кой управлява – не може банкерите да се правят на политиците, добави той.
Нямам никакви проблеми да се сменят правителства, докато се научат как да управляват. Италия 68 години е република, 60 правителства има. Белгия седя две години без правителство. Така че това е – когато някой не се справя, трябва да бъде сменян, завърши Генов.